Opinie Studentów

2018

W mojej ocenie studia mają zasygnalizować możliwości, jakie otwierają się przed absolwentami, którzy mogą wybrać ścieżkę zawodową czy to w zakresie składu książki, projektowania publikacji, czy tez w zakresie redakcji. Po poszerzeniu wiedzy w wybranej dziedzinie są pomocne w wykonywaniu zawodu.

Maria Radziszewska

*

Dzięki studiom podyplomowym uzupełniłam swoją wiedzę w zakresie korekty i redakcji tekstów, a także utwierdziłam się w przekonaniu, że jest to zajęcie dla mnie. Ponadto miałam możliwość zapoznania się z całym procesem wydawniczym książki, od projektu okładki aż po przygotowanie publikacji do druku. Szczególnie cenię sobie zajęcia ze składu książki oraz z językowych podstaw edytorstwa, podczas których, dzięki drobiazgowej pracy nad tekstem, poznałam tajniki zawodu korektora.

Magdalena Gibiec

*

Studia pozwoliły mi na weryfikację swoich predyspozycji i umiejętności, uświadomiły mi, jak szerokimi zagadnieniami są redakcja tekstu i edytorstwo oraz jak wiele w tych dziedzinach znaczy praktyka i doświadczenie.

Ola Guziałek

*

Redaktorem nie zostaje się w rok i pomyli się kto, kto będzie oczekiwał, że w ciągu zaledwie dwóch semestrów nauczy się wszystkiego na temat redakcji tekstu. Rok to jednak wystarczająco, by zapoznał się z różnymi specjalizacjami pracy w branży wydawniczej i przy odrobinie dociekliwości dowiedział się w jaki sposób pokierować swoim dalszym rozwojem zawodowym na interesującej nas ścieżce. Studia podyplomowe uświadomiły mi, że dziedzina edytorstwa to niezwykle rozległa i wieloaspektowa panorama, której różnym wycinkom mogłam bliżej przyglądać się podczas zajęć z poszczególnych przedmiotów. Do najmocniejszych punktów programu nauczania zaliczam bardzo przystępnie prowadzony skład tekstu oraz niezwykle intensywny kurs z redakcji naukowej. Z kolei zabrakło mi solidniejszego przygotowania z redakcji technicznej. W trakcie studiów nabyłam mnóstwo nowej wiedzy i nieznanych umiejętności, ale także, dzięki zajęciom z grafiki i projektowania, ponownie odkryłam dawno zapomniane zamiłowania plastyczne. Podczas minionych dwóch semestrów doświadczyłam prawdziwej przyjemności studiowania, a to za sprawą pewnych pasji wykładowców, urokliwej lokalizacji Wydziału Polonistyki w samym sercu Krakowa, a przede wszystkim niesamowitych ludzi, z którymi miałam zaszczyt studiować.

Anna Wróbel

*

Polecam studia na kierunku Edytorstwo – Redakcja tekstu osobom zainteresowanym procesem obróbki tekstu (merytorycznym, językowym a także graficznym) lecz nie będącym do końca zdecydowanym na konkretny etap w tymże. Na zajęciach bardzo szeroko omawiane są wszystkie etapy pracy z tekstem, co pomaga w podjęciu decyzji co do dalszej ścieżki rozwoju.

Ewelina Tabor

*

Zdobytą podczas kursu wiedzę wykorzystuję nie tylko w kontekście publikowania tekstu, ale także na co dzień – w końcu dziś wszyscy jesteśmy „redaktorami” i cały czas mamy kontakt z programami do edycji tekstu. Cieszę się, że w końcu wiem, jak powstaje książka, od A do Z. Szczerze polecam!

Angelika E. Witkowska

*

Studia z edytorstwa – redakcji tekstu okazały się niezwykle pomocne pod względem językowym dla własnego warsztatu pisarskiego, jak i dla planowanego podjęcia pracy na stanowisku korektora. Przyjemną pamiątką po nich będzie własny font, którego mieliśmy możliwość stworzenia podczas zajęć z projektowania.

Łukasz Kudłacz

*

Studia pouczające. Interesujące zajęcia, które dają możliwości rozwoju oraz przygotowują do samokształcenia. Bardzo dobry kontakt z wykładowcami. Luźna i przyjemna atmosfera.

Magdalena Janczura

*

Bardzo miło będę wspominać miniony rok. Teoria przeplatana praktyką – to niewątpliwy atut studiów z edytorstwa i redakcji tekstu. Mocną stroną tych studiów są ci spośród wykładowców, którzy są zarazem praktykami, dzięki czemu mogą podzielić się nie tylko wiedzą, ale również doświadczeniem. W czasie zajęć panowała miła atmosfera zarówno między studentami, jak i studentami i prowadzącymi zajęcia. Nie bez znaczenia jest też fakt ukończenia studiów podyplomowych w najstarszej, a może i najlepszej uczelni w Polsce.

Monika Lewandowska

 

» 2017

Studia pozwalają na zdobycie wszechstronnej wiedzy na temat edycji tekstu, składu, poligrafii. Dziękuję pomocnym i życzliwym wykładowcom.

Dawid Adrjanczyk

*

Studia Edytorstwo – redakcja tekstu dają nowe spojrzenie na książkę. Staje się ona nie tylko przedmiotem, lecz procesem. Dzięki przedmiotom językoznawczym doskonaliliśmy wiedzę o języku i poprawności zapisu wszelkich zjawisk, na które możemy się natknąć jako redaktorzy, edytorzy, korektorzy. Przedmioty doskonalące nasze umiejętności z zakresu tworzenia książki dzięki pracy z nowoczesnymi programami do składu czy grafiki uświadomiły nam jak wiele wysiłku należy włożyć, by powstała dobra publikacja. Studia te są dla osób, które kochają książki.

Agnieszka Hudecka

*

Studia pozwalają inaczej spojrzeć na kwestię edycji i korekty tekstu. Przygotowują do krytycznego spojrzenia na zagadnienie składu, oprawy graficznej i typografii.

Ewelina Mędrala-Młyńska

Studia Edytorstwo – redakcja tekstu były dla mnie wspaniałą przygodą. Wiele nauczyłam się w ciągu roku zajęć. Idąc na studia nie spodziewałam się, że poznam i nauczę się tylu ciekawych rzeczy, szczególnie z grafiki i składu książki. Na studiach wykładają profesjonaliści i specjaliści, którzy kładą nacisk na indywidualny rozwój każdego uczestnika.

Aneta Sarnecka

*

Podyplomowe Studia Edytorskie na UJ to znakomita propozycja dla osób zainteresowanych pracą z tekstem i szeroko pojętym procesem wydawniczym. Program studiów odpowiada potrzebom osób, które chciałyby udoskonalić warsztat redaktorski, a także planują swoją karierę zawodową na rynku wydawniczym.

Ewa Furgał

*

Studia były dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem – dopełnieniem już posiadanego i odkryciem zupełnie nowym. Szczerze polecam każdemu humaniście.

Marta Blamek

*

Podyplomowe Studia Edytorskie dają konkretne narzędzia i wiedzę. Jestem bardzo zadowolona, że się na nie zdecydowałam. Pozostaje jednak wrażenie niedosytu – warto byłoby zwiększyć liczbę godzin niektórych zajęć.

Helena Piecuch

*

Podyplomowe Studia Edytorskie dają możliwość poznania wielu zagadnień związanych zarówno z edycją tekstu, jak i składem publikacji. Chociaż trwają jedynie dwa semestry, pozwalają znacznie poszerzyć wiedzę.

Marta Spytek

*

Podyplomowe Studia Edytorskie wyposażyły mnie w narzędzia do pracy zarówno z tekstem współczesnym, jak i dawnym. Bardzo cenne były dla mnie zajęcia związane ze składem, które uporządkowały i uzupełniły moją dotychczasową wiedzę.

Marta Kuziów

*

Podyplomowe Studia Edytorskie rozwinęły moje umiejętności w pracy nad tekstem. Zajęcia z redakcji tekstu oraz seminarium dyplomowe w pełni zaspokoiły moje oczekiwania wobec studiów. Zaproponowane zajęcia pozwoliły na poznanie i przyswojenie sobie nowych narzędzi do pracy, a także uporządkowały moją wiedzę z tym zakresie. Studia te uważam za ciekawe doświadczenie i możliwość samorozwoju.

Małgorzata Morton

*

Podyplomowe Studia Edytorskie były dla mnie dobrym źródłem informacji na tematy mnie interesujące, a związane głównie z redakcją i korektą. Wiem, gdzie znajdować odpowiedzi na dylematy językowe, gdzie szukać porad nie tylko ortograficznych. Bardzo dobre zajęcia ze składu książki.

Katarzyna Wojtas

*

Studia pouczające. Zabrakło mi na nich bardziej gruntownego potraktowania tematów związanych z typografią.

Tomasz Barciszewski

» 2016

Ten jest najszczęśliwszy z ludzi, któremu nikt zapału do książek nie ostudzi

– Jan Kasprowicz

Dziękuję wszystkim Wykładowcom za podsycanie zapału do pracy nad książką! Za wskazanie drogi, którą jako początkujący edytor mam podążać, by osiągnąć pożądany cel. Podyplomowe Studia Edytorskie to nie tylko intelektualna przygoda, ale przede wszystkim praktyczny poradnik pracy z tekstem i jego graficznym projektowaniem. Na ciekawie prowadzonych zajęciach z redakcji naukowej, bibliografii i językowych podstaw edytorstwa, przekazana została rzetelna wiedza, a niebanalne zadania domowe (!) systematycznie ją gruntowały. Bardzo interesujące wykłady z historii typografii i projektowania graficznego znacznie poszerzyły moje horyzonty, zaciekawiły i zmusiły do poszukiwań coraz to innych lektur. A Bolesław Prus, z właściwym sobie poczuciem humoru, sprawił, że z zapałem pracowałam nad pracą dyplomową. Dziękuję Koleżankom i Kolegom za wspólny czas!

Magdalena Skrejko

*

Studia dostarczają dużo umiejętności praktycznych – zwłaszcza w zakresie redakcji tekstu. Dają dobrą podstawę dla tych, którzy chcą profesjonalnie zajmować się tekstem. Program studiów jest bardzo dobrze zbalansowany – sporo zajęć w pracowni komputerowej, ciekawe wykłady, a do tego skrupulatnie prowadzone zajęcia z redakcji naukowe i bibliografii. Nabyte umiejętności przydają się podczas przygotowania pracy dyplomowej, której pisanie jest prawdziwą szkołą cierpliwości edytorskiej!

Magdalena Dudka

*

Studia edytorskie polecam każdemu, kto chce usystematyzować swoją wiedzę, zobaczyć „od podszewki” proces powstawania książki oraz poznać tajniki korekty i redakcji tekstów. Szczególnie polecam zajęcia praktyczne z „Językowych podstaw edytorstwa”, podczas których studenta czeka gruntowna powtórka z gramatyki, a także „Redakcję naukową”, która krok po kroku pokaże jak pracować z tekstem i skutecznie go poprawiać. Drugi semestr będzie polem do popisu dla osób, które wolą zajmować się stroną graficzną książki i nauczyć się ją projektować.

Małgorzata Maciejas

*

Studia podyplomowe Edytorstwo – redakcja tekstu traktują książkę, jak dzieło godne mistrza. Przez miniony rok dowiedzieliśmy się wielu tajników tekstu, jego poprawiania i udoskonalania, składu, wyboru papieru i okładki, aż po druk. Spojrzeliśmy na książkę przez pryzmat włożonej w nią pracy i wysiłków specjalistów, którzy robią wszystko, aby książka była przyjazna, piękna i miała to „coś”. Pozwoliło nam to aspirować do stania się jednym z takich „czarodziejów” tekstu. Wielkie brawa dla wykładowców, którzy starali się połączyć wiedzę teoretyczną i praktyczną, za ich wiedzę, bezcenne rady i wiele serca włożonego w zajęcia.

Anna Krakowiak

*

Będąc czytelnikiem od tylu lat na nowo odkrywam książki. Dzięki studiom podyplomowym poznaliśmy proces wydawniczy „od kuchni”, mogliśmy zmierzyć się z codziennymi problemami korektora, redaktora i łamacza. Przygoda z programem InDesign przypominała co prawda niekiedy jazdę na rollercoasterze, ale wszystko szczęśliwie skończyło się zdobyciem niemałego zasobu profesjonalnej wiedzy. Wielka wdzięczność należy się wszystkim wykładowcom za cierpliwe i życzliwe towarzyszenie w nauce.

Anna Badura

*

Podyplomowe Studia Edytorskie o kierunku Edytorstwo – redakcja tekstu pozwoliły mi na holistyczne zapoznanie się z procesem powstawania książki. Interesujące wykłady, zajęcia praktyczne, wyjścia do drukarni i na wystawę Drukarstwa Krakowskiego dają asumpt do dalszego poszerzania wiedzy w tej dziedzinie. Dziękuję wszystkim Wykładowcom za życzliwe podejście oraz moim Koleżankom i Kolegom za miło spędzony czas.

Marzena I. Siewierska-Kobosko

» 2015

Przede wszystkim chciałam podziękować wszystkim Wykładowcom – za ich zaangażowanie i wiedzę, którą potrafili odpowiednio przekazać. Myślę, że te dwa semestry dały nam rzetelne podstawy teoretyczne edytorstwa, typografii oraz prawa autorskiego. Pozwoliły nam też inaczej niż dotychczas spojrzeć na książkę. Nie tylko tekst, ale i okładka, rodzaj użytego papieru, krój czcionki aż po przysłowiową finalną kropkę – wszystko się tutaj liczy. Ten rodzaj praktycznej wiedzy jest bardzo cenny. Na koniec dziękuję koleżankom i kolegom ze studiów – było bardzo miło spędzić z Wami ten rok.

Ewa Bylica

*

Podyplomowe Studia Edytorskie pozwalają zdobyć umiejętności niezbędne do przygotowania publikacji, szczególnie w zakresie redakcji naukowej czy tworzenia bibliografii. Stanowią podstawę dalszej, samodzielnej nauki.

Ilona Kulak

*

Podczas ubiegłego roku wiele się nauczyłam i zdobyłam nowe umiejętności. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na ten kierunek. Ciekawe i zróżnicowane zajęcia rozszerzyły moje horyzonty. Z pewnością będę kontynuować swoją przygodę z edytorstwem i redakcją tekstu.

Marta Niedzicka

*

Studia podyplomowe Edytorstwo – redakcja tekstu pozwalają zapoznać się z niemal każdym aspektem dotyczącym powstania różnego rodzaju publikacji. Nie tylko książkowych. W trakcie studiów zdobyłem niezbędne podstawy do dalszego rozwoju w tej dziedzinie. Uznanie należy się wykładowcom, którzy angażowali się w pracę ze studentami wyraźnie czerpiąc z tego satysfakcję i radość. Do tego wywodzili się oni z różnych środowisk, dzięki czemu mogłem spojrzeć na interesujące mnie zagadnienia z różnych perspektyw. Studia te są niezwykle cenne nie tylko dla przyszłych redaktorów czy wydawców, ale dla każdego kto w jakikolwiek sposób zamierza pracować z tekstem.

Filip Nowak

*

Podyplomowe Studia Edytorskie polecam wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu redakcji naukowej tekstu i szeroko pojętej pracy z książką. Studia dają rzetelną wiedzę i podstawę do dalszej praktycznej nauki.

Anna Hudek

*

Wspaniała przygoda z językiem polskim i odkrywanie go na nowo. Bardzo miło wspominam czas spędzony nad korektami tekstów – były to niesamowite ćwiczenia usprawniające pracę szarych komórek :)

Grażyna Jabłońska

*

Podyplomowe studia z redagowania tekstu, choć bardzo skondensowane, dają dobre podstawy dla tych, którzy chcą się zajmować tekstem pisanym i chcą to robić profesjonalnie. Bardzo mnie cieszyły szczególnie zajęcia praktyczne (których było więcej, niż się spodziewałam – bardzo dobrze!) Doceniam jednak również wykłady, bo wiedzę na nich uzyskaną wykorzystuję już w pracy; szczególnie zaś doceniam ten rodzaj wiedzy, dzięki któremu wiem, gdzie czego szukać. Bardzo ciekawym dla mnie doświadczeniem było także przygotowanie pracy dyplomowej, które zmobilizowało mnie do ponownego zagoszczenia w progach Biblioteki Jagiellońskiej (jakże się tam zmieniło!) – przypomniały mi się studenckie czasy… Bardzo dziękuję!

Anna Nowak

*

Studia podyplomowe Edytorstwo – redakcja tekstu prowadzone na Uniwersytecie Jagiellońskim dają dobre podstawy do dalszego, samodzielnego kształcenia się w tym kierunku. Pozawalają zapoznać się z wieloma aspektami pracy nad książką. Program studiów jest bardzo szeroki, daje perspektywę całości pracy redakcyjnej, od naukowego opracowania tekstu, poprzez projektowanie publikacji, po techniczną stronę redakcji i druk książki (wycieczka do drukarni Skleniarz była bardzo pouczająca). Monika Litwińska Podyplomowe studia edytorskie to dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z redagowaniem tekstów i projektowaniem publikacji. Na zajęciach można otrzymać zarówno solidny wstęp teoretyczny, jak i podstawowe przygotowanie praktyczne. Studia w szczególności przydadzą się tym, którzy chcieliby rozpocząć pracę w charakterze redaktora językowego i korektora. Podstawowe przeszkolenie z zakresu obsługi programu InDesign jest także dobrą propozycją dla wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swoich sił jako łamacze. Wreszcie, dzięki najważniejszym informacjom na temat projektowania publikacji, zarządzania wydawnictwem i prawa autorskiego, studia przydadzą się wszystkim, którzy planują rozpocząć współpracę z wydawnictwem lub otworzyć własne. Nie żałuję podjęcia tych studiów – otrzymałam na nich wiele ciekawych i przydatnych informacji. Chociaż czeka mnie jeszcze długa droga do zostania profesjonalnym redaktorem lub łamaczem, z pewnością nie był to czas stracony.

Katarzyna Kleczkowska

*

Podyplomowe Studia Edytorskie były inspirującą przygodą z tajnikami poprawnej polszczyzny oraz zagadnieniami związanymi z redakcją tekstu oraz pracy nad publikacjami. Zdobyte podstawowe wiadomości i umiejętności edytorskie pozwalają w zdecydowanie bardziej świadomy i krytyczny sposób patrzeć na budowę oraz treść rozmaitych tekstów i książek, a co więcej – zasadnie działać w kierunku ich doskonalenia i wychwytywania niedoskonałości. Ciekawie prowadzone zajęcia wprowadziły studentów w fascynujący świat pracy edytora oraz wydawnicze realia. Był to wartościowy rok poszerzania horyzontów wiedzy redaktorskiej i ciekawy wstęp do dalszego doskonalenia edytorskich umiejętności i wiedzy.

Katarzyna Socha

*

Podyplomowe studia edytorskie były dla mnie interesującą przygodą intelektualną, a zarazem solidnym warsztatem rzemiosła. Pozwoliły mi w pełni dostrzec – dotąd tylko przeczuwany – ogrom zagadnień, związanych z profesjonalnym przygotowaniem publikacji. Z pewnością będę teraz bardziej świadomie podejmować edytorskie decyzje. Prawdziwą przyjemnością było dla mnie obcowanie ze znakomitą Kadrą fachowców i pasjonatów. Widoczne umiłowanie książki, ogromna wiedza, szacunek wobec tradycji połączony z biegłością w stosowaniu nowoczesnych technologii. Do tego – cenna umiejętność ukazywania wagi edytorskiego przekazu, odsłanianie sekretów tworzenia graficznego piękna publikacji. Bardzo pouczająca była iście detektywistyczna praca nad Kronikami tygodniowymi Prusa, atrakcyjne i jedyne w swoim rodzaju zajęcia na ASP; cennym doświadczeniem była wizyta w nowoczesnej drukarni. Żmudna praca adiustatora i redaktora przedstawiona niemal jako wciągająca gra z językiem, gra z tekstem. InDesign – bezmiar możliwości, niewątpliwie wyzwanie. I jeszcze prawo autorskie, dzisiaj absolutnie niezbędne. Duża różnorodność zajęć, jeszcze więcej wskazanych obszarów samodoskonalenia. Inspirujące.

Bożena Zwierzyńska

*

Studia podyplomowe z zakresu edytorstwa – redakcji tekstu prowadzone na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego dały mi możliwości rozwoju oraz przygotowały do samokształcenia. Wykładowcy prowadzący zajęcia dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, ucząc, jak projektuje się publikacje, dokonuje redakcji i korekty tekstu. Cieszę się, że wybrałam ten kierunek i polecałam go każdemu, kto chce zajmować się wydawaniem książek.

Dorota Machno

*

Studia podyplomowe, Edytorstwo. Redakcja tekstu, to niezwykła przygoda i odskocznia od codzienności. To przygoda z tekstem i z książką, pod okiem właściwie dobranych specjalistów w danej dziedzinie. To spojrzenie na książkę, które budzi w słuchaczu respekt wobec pracy, jaką wielu ludzi wkłada w ostateczny kształt książki. Studia te dają do ręki słuchacza narzędzia, z jakimi może on po ich ukończeniu próbować swych edytorskich wysiłków. Stawiają słuchacza jedynie u wejścia, niejako na progu, przygody z poprawnym redagowaniem tekstów. Mankamentem jest bowiem taka a nie inna ilość zajęć, których jest zdecydowanie za mało. Ale warunki dyktuje tutaj rzeczywistość. Jestem wdzięczna każdemu z prowadzących za tę ciekawą przygodę.

Ewa Piecha-Kasprzyk

*

Roczne studia podyplomowe z zakresu edytorstwa i redakcji tekstu umożliwiają pogłębienie wiedzy i rozwój umiejętności, a także kształcą profesjonalistów. Osiągniete kwalifikacje pozwalają na zdobycie pracy w wydawnictwach oraz innych instytucjach poszukujących tego rodzaju specjalistów.

Julita Biniewska

*

Życzliwi prowadzący, ciekawe wykłady, wartościowe zajęcia praktyczne, pouczająca wizyta w drukarni – to tylko część moich doświadczeń z roku studiowania na tym kierunku. Nie mam wątpliwości, że było warto.

Joanna Michalewska

*

Studia dają przegląd najważniejszych zagadnień związanych z procesem wydawniczym – po ich ukończeniu student ma więc ogląd całości i podstawy do dalszego kształcenia. Prowadzący zajęcia dysponują ogromną wiedzą teoretyczną, a także – co bardzo cenne – praktyczną. Szkoda, że studia trwają tylko rok – to zbyt krótko, by tę wiedzę, zwłaszcza praktyczną – w sytuacji, gdy w programie trzeba uwzględnić wykłady z teorii i historii – przekazać. Dla chcącego nic trudnego jednak – prowadzący są bardzo otwarci i chętnie pomagają rozwiązać problemy edytorskie nurtujące studentów.

Agnieszka Lipińska

» 2014

 

Jako współwłaściciel studia graficznego i wydawnictwa polecam ten kierunek. Zdobyłem niezbędną wiedzę, która podniosła moje kwalifikacje zawodowe, wpływa na zwiększenie konkurencyjności mojej firmy i usprawniła proces przygotowania i druku różnych publikacji.

Jan Oslislo

*

Ponieważ od kilku lat pracuję w branży wydawniczej, podjęłam podyplomowe studia edytorskie, aby pogłębić wiedzę w obszarach, które znam, a jednocześnie poszerzyć o tematykę dotychczas mi obcą. Oczekiwania te zostały spełnione.

Mocną stroną tych studiów jest zespół wykładowców, którzy są zarazem praktykami, dzięki czemu oprócz wiedzy teoretycznej przekazują studentom także swoje doświadczenia w danej dziedzinie. Dla mnie szczególnie cenna była możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce i sprawdzenia się w samodzielnych projektach pod czujnym okiem prowadzących.

Czas spędzony na uczelni był bardzo owocny i uważam, że była to dobra inwestycja.

Dorota Szydło

*

Bardzo miło będę wspominać miniony rok (nie tylko z powodu ciepłej zimy ;) przede wszystkim ze względu na ciekawe i profesjonalne zajęcia na studiach podyplomowych. Najbardziej interesującym dla mnie zagadnieniem była sama praca dyplomowa. W projekcie realizowanym w ramach tej pracy, mogłam wykorzystać umiejętności i wiedzę zdobytą na poszczególnych wykładach, ćwiczeniach oraz spotkaniach seminaryjnych. Była to moja pierwsza przygoda z edytorstwem i redakcją tekstu, teraz wiem, że na pewno nie ostatnia…

Marta Śliz-Marchisio

*

W trakcie tych studiów podyplomowych miałam okazję sprawdzić swoje dotychczasowe umiejętności, zdobyć nowe, popracować nad tym, co sprawia mi trudności. Udało mi się to dzięki wspaniałym wykładowcom – specjalistom w swoich dziedzinach, a także bardzo dobrej atmosferze w grupie.

Urszula Lisowska

 

Drodzy Absolwenci!

Zachęcamy do prze­sy­ła­nia opinii o studiach i informacji o Pań­stwa losach zawodowych.

Bar­dzo chętnie umie­ści­my je na naszej stronie.

– Ewa Skorupa